Kniha Nevyhorení

21 skutočných príbehov ľudí, ktorí vyhoreli a znova našli svoju iskru.

KÚPIŤ KNIHUZISTIŤ VIAC

Kniha Nevyhorení

Dokážete si predstaviť, že by niekto bežal celý maratón šprintérskym tempom? Nie, zrejme by vysilený padol na zem po pár stovkách metrov, tí vytrvalejší po pár kilometroch. Napriek obrovskému vynaloženému úsiliu by
nedobehol do cieľa ani prvý, ani medzi prvými.

Prečo sa snažíme takto fungovať v našich bežných životoch? Dlhé zoznamy úloh a nestihnuteľné termíny, ktoré nás tlačia do šialených výkonov, nedokážeme znášať dlhodobo – je to šprintérske tempo, ktoré nedá ani ten najlepší bežec. Na jeho konci je často syndróm vyhorenia, ktorý niektorí opisujú ako „infarkt“ duše.

Kniha Nevyhorení ukazuje skutočné príbehy 21 ľudí, ktorí si prešli vyhorením a rozhodli sa prehovoriť neraz aj o tých najťažších chvíľach svojho života. Skúsenosti Slovákov a Sloveniek však dokazujú, že aj keď ide o vážnu diagnózu, existuje z nej cesta von. Oni ju našli, a preto nesie kniha názov Nevyhorení.

Na 216 stranách a v 9 kapitolách sa okrem príbehov nachádza aj množstvo vedeckých poznatkov, štatistík a dôležitých informácií o vyhorení v rôznych pracovných odvetviach. Kniha ukazuje, ako sa táto diagnóza prejavuje v pomáhajúcich profesiách, ako sú učitelia či zdravotnícky personál, do akej miery na ňu vplývajú organizačné faktory, teda fungovanie firiem či korporácií.

“Bola to bolestivá a priam zbytočná skúsenosť. Dnes ľutujem, že som vtedy nevyhľadal odbornú pomoc, mohol som trpieť omnoho menej.”

 

– Šimon Šicko, spoluzakladateľ a šéf herného štúdia Pixel Federation

„Akokoľvek silní sa teraz cítite, raz príde moment, keď sa budete cítiť slabí a hlúpi, že ste svojmu telu nedali toľko pozornosti, ako svojim snom a ambíciám.“

 

– Vladimíra Marcinková, poradkyňa exprezidenta Andreja Kisku

„Syndróm vyhorenia je stále spájaný s akýmsi pocitom zlyhania. Ľudia nie sú schopní len tak pustiť to, čo im ubližuje, často sa toho držia zubami-nechtami. Nie sú ochotní predať firmu, alebo odísť zo zamestnania, ktoré im nevyhovuje. Pretože by to pre nich znamenalo, že zlyhali.“

 

– Matúš Bakyta, psychológ

“Prestala som mať chuť do práce, v spievaní som už viac nevidela zmysel a uvažovala som aj o ukončení kariéry. Zlepšilo sa to, keď som sa začala venovať veciam, ktoré neboli motivované len prácou, úspechom alebo napredovaním.”

 

– Celeste Buckingham, speváčka

Komunita Nevyhorení

FACEBOOKINSTAGRAM